Makijaż permanentny to idealny wynalazek, który pozwala zaoszczędzić sporo czasu, a jednocześnie sprawi, że jego posiadaczka będzie zawsze wyglądać promiennie i pięknie. Makijaż permanentny sprawi, że zapomnisz co to rozmazana kreska na oku lub „zjedzona” szminka – która z nas nie boryka się z takim problemem? Rynek kosmetyczny nie zawodzi na tym polu i oferuje kilka rodzajów makijażu permanentnego.


Makijaż permanentny co to właściwie jest?

Jest to forma tatuażu, profesjonalna  kosmetyczka nakłuwa skórę specjalną maszynką i wprowadza barwnik. Jest to trwały makijaż, wykonywany przeważnie na brwiach, powiekach i ustach. Nie jest to zabieg bardzo bolesny, jednak stosuje się środki miejscowego znieczulenia. Trzeba być też świadomym konieczności powtórzenia zabiegu po 2 – 3 tygodniach, aby uzyskać pożądany efekt.

Makijaż permanentny jak długo się utrzymuje?

Efektem możemy cieszyć się nawet do 5 lat, pod warunkiem, że był prawidłowo wykonany z użyciem dobrej jakości barwników.

Makijaż permanentny oczu i ust

Makijaż permanentny oczu przeważnie robi się na górnej, czasem też dolnej powiece. Jest to kreska przy linii rzęs. Jej grubość i kształt zależy od upodobań klientki. Taki makijaż na pewno sprawi, że spojrzenie nabierze wyrazistości. Makijaż permanentny ust jest polecany dla kobiet, które posiadają słabo napigmentowane usta lub chcą nadać im zmysłowy kształt. Po zabiegu, usta wyglądają na optycznie powiększone, nawilżone i z całą pewnością seksownie.

Makijaż permanentny brwi

Ta forma jest najpopularniejsza i przeżywa teraz prawdziwe oblężenie. W końcu to brwi nadają twarzy charakteru i wyrazu.

Makijaż permanentny brwi -metody

-makijaż permanentny brwi metoda cieniowania
-makijaż permanentny brwi metoda piórkowa
-makijaż permanentny brwi metodą włoskową

Każda z metod rożni się sposobem nakładania pigmentu i jego ilością, co się z tym wiąże innym efektem końcowym. Techniki dobierane są do rodzaju brwi: kształtu i gęstości. Wybór metody warto omówić z osobą, która będzie przeprowadzała zabieg.

zabieg trwałego makeupu

Makijaż permanentny przeciwwskazania

Makijaż permanentny jest inwazyjnym zabiegiem. Są więc pewne przeciwwskazania do jego wykonania lub w niektórych przypadkach zabieg wymaga szczególnej ostrożności i uwagi podczas wykonywania tej formy makijażu. Kategoryczny zakaz dotyczy osób, u których aktualnie występują infekcje, kobiet będących w ciąży lub karmiących piersią, osób, które przyjmują lub w niedalekiej przeszłości przyjmowały sterydy. Choroby nowotworowe i cukrzyca wymagają zgody lekarza. Kobiety, które świeżo wypełniały usta lub robiły botoks czy lifting twarzy, muszą zabieg makijażu permanentnego odroczyć w czasie. Osoby chore na łuszczyce muszą liczyć się z tym, że w miejscach zmienionych chorobą, pigment może się nie przyjąć lub być jaśniejszy.

Dlaczego warto wybrać profesjonalne, sprawdzone studio?

Makijaż permanentny utrzymuje się do 5 lat, źle wykonany wygląda karykaturalnie i sztucznie. Dobrze zrobiony, powinien pasować do kształtu twarzy i karnacji. Podkreślać urodę, a nie przerysowywać jej. Makijaż permanentny można usunąć jedynie laserowo, a nie jest to ani przyjemnie, ani tanie.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ W PROFESJONALNYM SALONIE

Salon kosmetyczny Clinica Cosmetologica Sopot
ul. Haffnera 6
(Krzywy Domek, 1 piętro)
81-717 Sopot
tel. +48 791 600 605
sopot@clinicacosmetologica.pl